Jakie buty w góry latem będą najlepsze?

30 sierpnia 2022 Wyłączono Przez admin

Wybierając się w góry, nie można zapomnieć o wcześniejszej rezerwacji noclegu, ale też przede wszystkim o spakowaniu niezbędnych rzeczy. W bagażu nie może zabraknąć solidnych butów. Co znaczy w tym przypadku solidnych? Dostosowanych do warunków panujących w górach, które nawet w porze letniej bywają bardzo zmienne. 

Jakie buty w góry latem? Bezpieczeństwo to podstawa

Wiele osób przed wyjazdem w góry, szczególnie pierwszy raz, dopytuje jakie buty w góry latem będą najlepsze. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby obuwie to było wykonane z materiałów wysokiej jakości i wytrzymałych. Buty nie mogą zedrzeć się po jednym spacerze po szlaku. Nie powinny też stracić swojej formy. Najlepiej, aby miały solidną, antypoślizgową podeszwę. Wówczas zarówno chodzenie po kamieniach na Krupówkach (o ile planowany jest wyjazd do Zakopanego), jak i po skałach na szlakach, będzie wygodne i bezpieczne. Antypoślizgowa podeszwa zapewnia stabilizację na śliskich i nierównych powierzchniach. To jednak jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o temat – jakie buty w góry latem

Buty w góry z oddychających materiałów i z wysoką cholewką

Buty, w których zamierzamy wybrać się w góry, nie chodzi tu nawet o konkretne szlaki, ale o zwykły spacer po terenach górskich, muszą być oddychające. Wykonane z materiałów, które przepuszczają nadmiar ciepła i wilgoci. To uchroni przed spoceniem skarpetek, które przez wilgoć mogą powodować otarcia oraz podrażnienia skóry. Druga sprawa to cholewka. Jakie buty w góry wybrać pod kątem cholewki? Na pewno sprawdzą się modele z wysoką cholewką, które będą stabilizowały stawy w okolicach kostki. Pomimo wysokich temperatur w porze letniej, naprawdę warto wybrać buty z wysoką cholewką. To przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Wiele osób wybiera się w góry w sandałach, trampkach, tenisówkach charakteryzujących się cienką podeszwą. Nie jest to ani rozsądne, ani też wygodne. Przekonać się o tym można, rozpoczynając wędrówkę już po pierwszym, najłagodniejszym szlaku. Dlatego lepiej nie popełniać błędu innych i dobrze przygotować się do wyjazdu.